Besyo Antrenörlük İş İmkanları

Besyo Antrenörlük İş İmkanları
Okunma : 325 views Yorum Yap

Besyo Antrenörlük İş İmkanları

Besyo Antrenörlük, bilimsel temelli antrenörlük faaliyetlerinin bilgisi ile donatılmış, spor ahlakına sahip, etik değerlerin bilincinde nitelikli antrenörler yetiştirmek amacını taşımaktadır. Spor faaliyetlerinde liderlik konumunda faaliyet göstermesi ilkesi ile nitelikli birey yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Öğrenim süreci boyunca almış oldukları eğitimler arasında, Antrenman bilgisi, sporcu beslenmesi, sporda yetenek seçimi, sporda beceri öğrenimi, spor psikolojisi, spor sosyolojisi gibi teorik dersler ve farklı bireysel ve takım sporları gibi uygulamalı dersler bulunmaktadır.

Bölüm mezunları,amatör ve profesyonel spor kulüpleri, milli takımlar gibi sporun her alanında faaliyet gösteren sporcuların yetiştirilmesinde öncülük edebilecek, üretken, yol gösterici ve bilgi sahibi bireyler olarak, sporcuların ihtiyaç duydukları teknik bilgi ve taktiklere sahip etkin bireyler olarak görev almaktadır. Besyo Antrenörlük İş İmkanları olarak, seçtikleri spor branşına bağlı olarak aldıkları eğitimler doğrultusunda, yetişmekte olan genç sporcular için spor eğitmenleri ve antrenörlük gibi görevleri üstlenebilmektedir.

Antrenörlük Bölümü Kariyer Olanakları

Antrenörlük bölümü mezunları, seçmiş oldukları spor branşlarına bağlı olarak almış oldukları eğitimler doğrultusunda bağlı oldukları spor kulüplerinden 3. kademe antrenörlük belgesi alabilmektedir. Bunun yanı sıra pedagojik formasyon belgeleri ile kamu ve özel okullar bünyesinde öğretmenlik görevi yürütebilmektedir.

Besyo Antrenörlük İş İmkanları, Besyo bölümleri, besyo iş imkanı, besyoda antrenörlük, antrenörlük iş imkanları, antrenör ne iş yapar

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)