Besyo Hangi Puan Türüyle Öğrenci Alıyor

Besyo Hangi Puan Türüyle Öğrenci Alıyor
Okunma : 107 views Yorum Yap

Beden Egitimi Spor Yüksek Okulları ve Beden Egitimi Spor Bilimleri Fakülteleri Genel olarak tek tip puan türü olan TYT sınavının HAM puanı ile öğrenci alımlarını gerçekleştirir ve Üniversitelerin En düşük baraj puanı 150 dir. 150 tyt barajını aşamayan öğrenciler hiçbir lisans programına ön kaydını dahi yapamazlar.

 Her üniversitenin kendi belirlediği baraj puanı vardır bazı üniversiteler 150 barajı ile alırken bazı Üniversiteler BEN SPORCUNUN ZEKİ CEVİK VE AHLAKLISINI SEVERİM ideolojisini benimseyerek bu puanı 250 tyt ham puanına kadar çekebilir bu üniversitenin kendi belirlediği bir husustur

 ÖSYM tercihi ile alan üniversitelerin sayısı azda olsa mevcuttur.Bazı üniversiteler öğrencilerin TYT YKS ve sportif öz geçmiş puan ortalamasını alarak besyo isteyen adayları üniversiteli yapıyor ancak bu üniversitelerin sayısı azdır ve genel olarak yüksek puan yapmış ögrenciler bu tür üniversiteleri tercih ediyor.

 Aday eğer özel yetenek sınavı ile üniversitelerin sınavlarına girecekse YKS (2. Oturum ) sınavının hicbir önemi yoktur. TYT ye girmeleri ve 150 barajını aşmaları yeterlidir.

 

Besyo Hangi Puan Türüyle Öğrenci Alıyor, Besyo Hangi Puan Türü, Besyo da Puan Türü, Besyonun Bölümleri, Besyo da fomasyon nedir, Besyo da fomasyon nasıl alınır