Besyo İçin Heyet Raporu Nasıl Alınır?

Besyo İçin Heyet Raporu Nasıl Alınır?
Okunma : 1.384 views Yorum Yap

Besyo İçin Heyet Raporu Nasıl Alınır?


Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için hayata geçirmeleri gereken bir takım koşullar bulunmaktadır. Besyo bölümlerine girmek isteyen öğrenciler öncelikle başvurmak istedikleri üniversitelerin yapmış oldukları yetenek sınavlarından başarılı olmaları gerekmektedir. Yetenek sınavlarının koşulları her üniversite için farklılık gösterebilmektedir. Sınavdan yeterli bir puan alarak başarılı olanlar, kayıt aşamasına geçmeye hak kazanmaktadır.


Kayıt aşamasına geçen öğrenciler için üniversite yönetmeliği tarafından istenilen belgeler arasında heyet raporu alınması şartı da bulunmaktadır. Besyo heyet raporu nereden alınır sorusunun cevabı ise, oldukça basittir. Sağlık ocakları ve ya tam teşekküllü bir hastaneden alınabilecek olan heyet belgesi ile, kişilerin sağlık durumlarının eğitim koşullarına elverişli olup olmadığı test edilmektedir. Heyet raporu sağlık raporu olarak da bilinmektedir.


Heyet Raporu Nasıl Alınır?


Heyet raporu, kayıtlı bulunan sağlık ocaklarından alınabileceği gibi, tam teşekküllü özel veya kamu hastanelerinden de alınabilmektedir. Çeşitli sağlık taramalarından ve muayenelerinden geçen öğrenciler, sağlıklı ve eğitime uygun olduklarına dair imzalı bir raporu alarak, üniversite yönetimine sunmaktadır. Öğrencilerin iç hastalıkları, genel cerrahi, göz, kulak-burun-boğaz, nöroloji veya ruh sağlığı birimlerin ve bu birimlerde çalışan uzman doktorlar tarafından muayene edilmesi gerekmektedir.

besyo heyet raporu, heyet raporu nasıl alınır, besyo heyet raporu, besyo heyet raporu ne işe yarar, besyo raporu, besyo sınav raporu