Besyo Özel Yetenek Sınavı Kalktı mı ?

Besyo Özel Yetenek Sınavı Kalktı mı ?
Okunma : 2.666 views Yorum Yap

Besyo Mülakatı Kalktı mı ?


Besyo mülakatı kalktı mı sorusu son günlerde ortaya atılmış olan yeni bir bilgi olarak dolanmaktadır. Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek okullarına , Fakültelerine kayıt şartlarından biri olan mülakat ve özel yetenek sınavları, öğrencilerin okullara kayıt yapabilmek için aşmaları gereken bir diğer engel olarak görülmektedir. Konu ile ilgili olarak YÖK başkanlığından bir açıklama yapılarak Besyo bölümleri içerisinde bulunan, rekreasyon,  ve spor yöneticiliği bölümlerinde Yetenek sınavlarının ve Mülakatların kalktığı duyurulmuştur ve sonrada iptal edilerek eski yani sürekli sisteme devam edileceği duyurulmuştur.

 


Buna bağlı olarak Besyo içerisinde yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük rekreasyon,  ve spor yöneticiliği bölümleri için uygulanan mülakat ve yetenek sınavları kuralı devam etmektedir. Bu bölümlerde öğrenim görmek isteyen öğrencilerin, yapılacak olan yetenek sınav ve sözlü mülakatı başarılı bir şekilde geçmesi gerekmektedir.


Besyo Mülakatları Nasıl olur?


Besyo Mülakatları ve yetenek sınavları, her üniversitenin yönetmelik kurallarına göre farklılık gösterebilmektedir. Genellikle üniversiteler tarafından yapılacak olan yetenek sınavları, Koordinasyon Parkuru, Branş, Öz geçmiş, Koşular, Sözlü Mülakat, Dayanıklılık, Jimnastik, Motorsal Testlerden oluşmaktadır. Tüm bu alanlarda başarılı bir performans gösteren öğrenciler, aldıkları puan yaptıkları parkur derecesi  ile başvurdukları bölümlere kayıt yaptırabilmektedir.

Besyo Özel Yetenek Sınavı Kalktı mı, Besyo Mülakatı Kalktı mı , besyo sınavları kalktı mı, besyo sınavları kaldırılacak mı, Özel yetenek sınavı kalktımı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)