Besyo Sınavlarına Hazırlanırken Yapılan Hatalar

Besyo Sınavlarına Hazırlanırken Yapılan Hatalar
Okunma : 205 views Yorum Yap

Besyo Sınavlarına Hazırlanırken Yapılan Hatalar Nelerdir? Nelere Dikkat edmeliyiz?

1.Yalnış Kurs Seçimi :

Seçtiğiniz besyo kursu sizi başarıya götürecek yolda ki en önemli etkendir gittiğiniz besyo hazırlık kursu ve antrenörlerinin alanında uzman olmasına işin ticaret boyutuna bakmadığına emin olun.Aksi taktirde bu 1 yılınızın boşa gitmesine sebebiyet verir.

 

2.Gereksiz Hırs

Hırs tabi ki sporun olmazsa olmazlarındandır,ancak yaptığınız fazla hırs strese yol açar yada sakatlanıp aylarca antrenman yapamamanıza sebebiyet verebilir bu yüzden hırsınızı dozunda yaşamak çok önemlidir.

 

3.Üniversite seçimi

İyi bir besyo hazırlık kursunuz varsa sizleri yönlendirecektir.Ancak kendi kendinizin antrenörü ve rehberi olmanızda cok önemlidir yeteneklerinizi iyi analiz edebilmeniz ve öz geçmiş , Tyt puanınız doğrultusunda kendinizi yönlendirebilmeniz de çok önemlidir.Aksi taktirde bu işi ticaret uğruna yapan besyo kursları yüzünden sene tekrarı yapabilirsiniz.

 

4.Düzensiz Antrenman

Ne kadar iyi bir aday olursanız olun düzensiz antrenman prensibine sahipseniz kazanmanız çok zor hatta imkansızdır, bu yüzden yaptığınız antrenmanın sıklığına ve ağırlığına dikkat etmeniz gerekir. Besyo hazırlık kursuna gidiyorsanız antrenman kaçırmamanızı öneririz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)