BESYODA OBP KIRIK ADAYLAR

BESYODA OBP KIRIK ADAYLAR
Okunma : 614 views Yorum Yap

 Öncelikle BESYO bölümünde obp si kırık adayların obp si genellikle farklı bölüm tercihinden olur yani biraz açmak gerekirse BESYO TYT puanıyla alır ve aday , ya BESYO kazanamazsam? gibi sorularla çevre baskısına dayanamayıp YKS sınavına da girer ve YKS den aldığı puanla kılavuz tercihlerinde BESYO okumazsam bu bölümü tercih edeyim dercesine hedefi olmayan alanları Yök kılavuzuna yazarak tercih eder, sectiği tercihlerden herhangi bir üniversiteye kayıt olma hakkı kazanıp o üniversiteye kayıt olmazsa OBP puanı kırılır.

 

 Peki obp si kırık bir aday ne yapmalıdır ? OBP si kırık bir adayın besyo kazanması imkansız diye bir olgu yoktur.Geçen senelerdeki tecrübelerimize dayanarak söylüyoruz ki obp si kırık adaylarda besyo sınavlarını kazanabilir.Ancak şöyledir ki obp si kırık bir aday bir sene üniversiteyi tercih ettiği sene haricinde 1 sene daha üniversite tercih etmezse obp si kırılmamış olarak 2. sene de besyo sınavlarına girebilir.

 

Obp yani Orta Öğretim Başarı Puanı kırık adaylar besyo sınavlarına hazırlanırken işini şansa bırakmamalı Tyt sınavına çalışmaya çok erken başlamalıdır.Ayrıca zaman kaybetmeden Besyo Hazırlık Kursuna yazılmalıdırlar.Bir adım geride olduğunuzu ancak hiç bir şey için geç olmadığını bilmenizi isteriz…

Besyo obp, besyo obp kırılması, besyo kırık obp, obp kırık adaylar besyo, besyoda obp hesaplama, besyo obp kırılması

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)