Corona virüs besyo sınavlarını etkiler mi

Corona virüs besyo sınavlarını etkiler mi
Okunma : 167 views Yorum Yap

Ülkemizde bir salgın haline gelen corona virüs diğer adı ile covid-19 her sektöre yaşattığı sıkıntı gibi üniversiteye hazırlanan, beden eğitimi okumak isteyen adaylara da sıkıntı yaşatıyor.Üniversite okumak isteyen adayların gireceği YKS sınavı ertelendi, okulların kapalı kalması uzatıldı ve askeri okullar eğitime ara verildi. Peki besyo okumak isteyen adayların bu süreçteki ilerleyişi nasıl olacak, Besyo sınavları ne zaman olacak , Corona virüs besyo sınavlarını etkileyecek mi ?

Besyo adayları her sene TYT sınavının sonrasın da ki 1 ay içerisinde sınavlara hazır hale gelirdi. Besyo Hazırlık Kursları antrenmanlarını sıklaştırır ve adaylarda tyt sınavı sonrası bir rahatlama ve odaklanma sürecine girerdi.Ancak 2020 yılının kabusu olan covid-19 salgını işleri değiştirdi adaylar istediği kadar hazırlanamadı, Tyt sınavı ertelendikçe ertelendi, Besyo okumak isteyen adaylar antrenman yapıp üniversite sınavlarına hazırlanamadı ve en üzücü olanı ise Bütün kurslar antrenman alanlarını kapatmak zorunda kaldı.

Bu virüs durumunun öncelikle eğitim durumunun bilinmezliğe sürüklendiğini söyleyebiliriz .Kimse bu yolda önünü göremiyor nedeni pandemi nin ülkemizde ne kadar duracağı merak konusu.Buna istinaden söyleyebiliriz ki bu sene besyo okumak isteyen adaylar diğer senelere nazaran biraz daha zorlanacak .Besyo Özel Yetenek sınavlarının ertelenmesi nerede ise zorunlu hale geldi bu durumda besyo sınavlarının ertelenmemesi durumunda hazırlanan adaylar çok büyük güçlükler ile sınav sürecini geçirecektir.

besyo corona, besyo sınavları ertelenecekmı, besyo sınavları 2020, besyo sınavları ne olacak, besyo sınavları