Sıçrama tahtası nasıl yapılır ?

Sıçrama tahtası nasıl yapılır ?
Okunma : 436 views Yorum Yap

Sıçrama tahtası nasıl yapılır ?Sıçrama tahtası istasyonu nasıl yapılır.

Sıçrama tahtası istasyonu Besyo , Pomem, Pöh,Paem,Pmyo isteyen adayların başlıca baş belası olmuştur.Aslında yapımı çok kolaydır ancak teknik kullanmanız gerekir.Teknik kullanmadığınız taktirde hareket ya yavaş olacaktır yada olmayacaktır.Sıçrama tahtasının tekniklerini ele alırsak yapmamız gereken 5 adet madde vardır.

 

1.Sıçrama Tahtasından sıçrarken vücudumuz dik olmalı.Aksi taktirde öne düşerseniz vücudunuzu kaldıramazsınız.

2.Sıçrama tahtasından sıçrarken yere parmak ucu dokunuşu yapın ve yere nazik bir şekilde ulaşın

3.Sıçradığınız zaman ayaklarınız omuz genişliğinde olacak.Eğer ayakların dar bir şekilde sıçrarsak denge bozulabilir ve düşebiliriz.

4.Ayaklarınızı kalçaya doğru atın nedeni. Eğer ayağınızı öne doğru çekerseniz sıçramada sıkıntı yaşayabilir veya tahtayı düşüre bilirsiniz ancak arkaya doğru çekerseniz  tahta ile diz kapağınızın iletişimi kesildiği için rahat bir şekilde sıçrarsın .

5.Hareketi yaparken vücudun sürekli tahtaya baksın bunun sebebi şu vücudunu tahtaya baktırdıgın zaman bir daha ki sıçramaya vücudun daha rahat hazırlanır ve daha rahat sıçrarsın. 

 

sıçrama tahtası, Pomem sıçrama tahtası, besyo sıçrama tahtası, sıçrama tahtasını yapamıyorum, Sıçrama tahtası tekniği Sıçrama tahtası besyo, Pomem istasyonu, Pomem parkuru, Besyo parkuru

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)